Jordania – Petra Cabin Hostel

W gąszczu drogich i zapełnionych hoteli w Petrze trafiliśmy na prawdziwą perełkę. Okazało się, że najbliższy nocleg przyszło nam spędzić mówiąc żartobliwie w „kurniku”. Petra Cabin Hostel, jak sama nazwa mówi jest to hostel składający się z wielu kabin, które mierzą zaledwie kilka m2. Wyposażenie jest dość skromne bo ogranicza się do materaca, półki i znajdującego się na niej sejfiku. Ale to w zupełności wystarczające. Zamiast solidnych drzwi nasz „pokój” zamykamy lekkim panelem harmonijkowym. A do tych wyżej położonych kabin trzeba wdrapać się po drabince. W zależności jak kto trafi, można dostać miejsce bez okien lub z rozciągającą się panoramą na miasto.

Do dyspozycji Gości przygotowano takie udogodnienia, jak restauracja, wspólna kuchnia, łazienka z prysznicem, wspólny salon oraz bezpłatne WiFi. Miejsce to jest bardzo przytulne, szczególnie po całym dniu spędzonym w tym gorącym klimacie. A sama lokalizacja jest w bardzo dobrym miejscu, w pobliżu obiektu znajdują się liczne atrakcje między innymi ruiny starożytnej Petry.

Łącznie w hostelu spędziliśmy dwie noce i za każdym razem było to niecodzienne przeżycie spać w tzw. kabinie. Podsumowując gorąco polecamy ten nocleg bo cena również zachęca. Szczególnie będzie to dobra alternatywa dla osób szukających budżetowej opcji. A cena dla jednej dwuosobowej kabiny to koszt zaczynający się od 15€. To jest naprawdę dobra cena biorąc pod uwagę jak interes hotelowy w Petrze kwitnie na całego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *