Wiza do Birmy w Bangkoku

Adres: 132 S Sathorn Rd, Khwaeng Khlong Toei Nuea, Sathon, Krung Thep Maha Nakhon 10120, Tajlandia

Aplikowanie o wizę do Birmy w Bangkoku jest genialną opcją dla osób będące w czasie podróży, szczególnie będące w niej od dłuższego czasu.Jak każda wiza ma jakiś czas ważności i szkoda wyrabiać ją jeszcze przed wyjazdem i martwić się żeby nam nie wygasła. Wyrabianie wizy w Bangkoku nie jest czymś trudnym w ręcz przeciwnie.Jeśli nie jesteście poszukiwani listem gończym , ani nie macie podrobionego paszportu nie będzie problemu z uzyskaniem wizy ;P . Zatem do rzeczy !

Przed odwiedzinami w ambasadzie musimy zrobić 2 kserokopie paszportu i posiadać zdjęcie (zwykłe paszportowe) ,niedaleko samej ambasady jest pełno sklepików gdzie można zrobić zdjęcie i skserować paszport.
Pojawiamy się pod adresem ambasady która jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-12:00 (aplikowanie o wizę) i 15:30-16:30 (Odbieranie wiz). Trzeba trzymać się tych godzin. Tu chciałbym zaznaczyć pewną kwestie którą zauważyłem będąc w środku czekając na swoją kolej. Może zdarzyć się że przyjdziecie w prawidłowych godzinach , a drzwi będą zamknięte. Otóż pan który pracuje tam jako portier, za każdym razem zamyka drzwi i gdzieś znika.Nawet jak widzi że ktoś chce wejść to za bardzo nie reaguje.Ot taki jajcarz. Szyby są przyciemnione więc od zewnątrz nic nie widać co dzieje się w środku. Zasada jest prosta ,walić do skutku.
Wchodzimy i portier daje nam formularz do wypełnienia , dodatkowo otrzymujemy numerek i czekamy aż wyświetli się na monitorze.
To co wypiszemy w formularzu nie jest weryfikowane , więc przy punkcie noclegów wypiszmy fikcyjne miasta i hotele.Po wyświetleniu się naszego numerka podchodzimy i dajemy wypełniony formularz , konieczne jest zostawienie paszportu (w zamian dostajemy pokwitowanie) płacimy za wizę na miejscu.
800 Bath (około 25$) – 3 dni czekania
1600 Bath (około 50 $) – 1 dzień czekania
(Trzeba pamiętać że ambasada jest zamknięta w weekend ,a dni czekania na wizę liczone są w dniach roboczych)
Ważne!!! Przy odbiorze wizy warto przyjść przed 15:30 i już mniej więcej stanąć w pobliżu okienka. Wspominam o tym dlatego że na odbiór czekają pośrednicy wizowi , więc jak tylko otworzą okienko rzucą się jak szarańcza. W sumie nie widziałbym w tym żadnego problemu , ale problem polega na tym że każdy z nich będzie odbierał po 20 może 30 lub więcej paszportów co schodzi czasowo niemiłosiernie.

img_2212

Wywieszka przed ambasadą

20160808_134348

Czekanie na swoją kolej

img_1977

Przed ambasadą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *