Tajlandia-Targowisko na torach

Pierwszy raz usłyszałem o tym miejscu z telewizji.Było to już dosyć dawno i oglądając to nie pomyślałem nawet przez ułamek sekundy że mogę się tam kiedyś znaleźć.Bardzo dużo źródeł podaje informację że targ znajduje się w Bangkoku jednak znajduje się to jakieś 70 kilometrów na południe od Bangkoku,dokładnie w miejscowości Samut Songkhram. Była to dla mnie idealna opcja odwiedzin bo aktualnie czekałem na wizę Birmańską,którą miałem odebrać za 3 dni.Akurat wylotówka z Bangkoku w kierunku Samut Songkhram była mi dobrze znana więc ze złapaniem autostopu nie było problemu. Samut Songkhram to miasto portowe , i powiedziałbym że cała miejscowość to jedno wielkie targowisko, praktycznie na każdej ulicy jest uliczne jedzenie,w głównej mierze są to owoce morza ,można tu naprawdę zobaczyć przeróżne gatunki ryb. Miasto posiada stację kolejową Maeklong Station która niczym specjalnie się nie wyróżnia od pozostałych stacji w Tajlandii. Jednak prawdziwa perełka tego miejsca znajduje się 100 metrów za stacją czyli targowisko na czynnych torach,gdzie każdego dnia przejeżdża kilka razy pociąg.

Myślę że ciężko byłoby znaleźć gdziekolwiek podobnie miejsce.Targowisko ma długość może 200 metrów i wygląda to jak targ w wąskiej uliczce, a tory służą jako chodnik.Przed przejazdem pociągu rozbrzmiewa sygnał po czym wszyscy sprzedający mają czas na przygotowanie swoich straganów na umożliwienie pociągowi przejazd.Czasami można zobaczyć panie chodzące z patykiem i tykająca turystów którzy stoją nieodpowiednio co mogłoby spowodować zahaczenie.Można tam kupić dosłownie wszystko co żyje w Tajlandzkie zatoce. Sprzedawcy towary mają  porozkładane przy torach, nad torami wiszą płachty chroniące produkty przed słońcem.W momencie kiedy nadjeżdża pociąg składają zadaszenie i czekają aż przejedzie po czym ponownie wszystko rozkładają.Takie składanie zajmuje większości kilka sekund,są tacy że mają perfekcyjnie porozkładane co do centymetra towary są pod przejeżdżającym pociągiem. Ja spędziłem tam kilka godzin i udało się zobaczyć pociąg który przyjeżdża na stację i po godzinie jedzie z powrotem przez targ. (14:30 i 15:30) o tej godzinie miejsce jest oblegane przez turystów którzy przychodzą zobaczyć jak wygląda przejazd pociągu.W czasie przejazdu jest ich niezliczona ilość prawie wszyscy przychodzą tylko na przejazd po czym znikają i normalnie da się przejść.

Nadjeżdża

Jak się stanie , tak już trzeba stać

Wszystko jest poukładane tak ,aby nic nie zahaczyło

Dla sprzedających miejsce jest idealnym miejscem żeby bardzo dobrze zarobić,jak wspominałem miejsce jest oblegane przez turystów co za tym idzie każdy turysta to potencjalny klient.Towary są starannie poukładane i zachęcają same w sobie do kupna , i co najważniejsze wszystko co tam się znajduje jest świeże .W głównej mierze można tam kupić owoce morza.Aczkolwiek są tez inne produkty. Jest sporo takich ryb które pierwszy raz widziałem na oczy lub ryby w przyprawach lub olejkach, i choć ceny są różnorodne to jak ma się możliwość usmażenia gdzieś tego to warto coś kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *