Misja Ukraina- Zbiórka!!!

Kiedy 24 lutego Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę przez moją głowę nawet nie przeleciała żadna myśl by właśnie tam się wybrać. W końcu to wojna! Więc co ja miałbym tam szukać. Natomiast z każdym dniem docierały do nas to nowe informacje jak faktycznie to wygląda. Tysiące ofiar oraz uchodźcy czekający nawet po kilka dób na granicy Polskiej by uciec z kraju pogrążonego w wojnie. Tymczasem jakoś naturalnie pojawił się we mnie impuls który pod wpływem chwili ewoluował i powiedziałem sobie „jadę, jadę na Ukrainę”. Przekalkulowałem i jak najbardziej może to się udać.

Za pomocą grup fecebookowych zacząłem szukać osoby chętnej na wyjazd lub co najmniej chcącej pomóc mi ogarnąć temat od strony logistycznej. I tak poznałem Oskara. Nasza rozmowa trwała krótko i na temat. Szybko zdefiniowaliśmy swoje cele i w zupełności się pokrywały. Zaowocowało to tym że wspólnie z Oskarem 7.03 zamierzamy wyruszyć na Ukrainę.

Nasz cel to zabranie ze sobą jak największej ilości najpotrzebniejszych rzeczy które mogą przydać się zarówno dla ludzi jak i żołnierzy. Jako ze posiadam busa którym właśnie będziemy jechać to możliwości są spore. Dlatego naszym priorytetem powrotnym z Ukrainy jest przetransportowanie osób uciekających do Polski.

Stąd chciałbym ogłosić że rozpoczynam zbiórkę rzeczy. Pewnie u większości z was zalegają w domu koce, śpiwory czy ciepła odzież a wszystko to mogłoby być na wagę złota. Ponad to żywność, chemia no i generalnie wszystko to co komu przyjdzie na myśl co jest niezbędne do funkcjonowania w trudnych warunkach.
Nic z tego nie będzie przekazywane pośrednikom a wszystko co razem uzbieramy pojedzie ze mną na Ukrainę. Im nas więcej tym lepiej. Więc gorąco zachęcam. W grupie siła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *